NadwoziePakiet OPC

Awatar użytkownika
Godex
Forumowicz

Pakiet OPC

Postautor: Godex » 9 mar 2012, o 11:17

Pewnie nie jeden z nas chce mieć zderzak albo lotkę OPC, ale nie każdy wie na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz jak zamontować. Jeśli ktoś może to opisać to będę wdzięczny:)

Awatar użytkownika
Luki S
Forumowicz
imie: Łukasz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 283
Województwo: Pomorskie

Re: Pakiet OPC

Postautor: Luki S » 9 mar 2012, o 19:55

No ja właśnie jestem na takim etapie a właściwie już ku końcowi i powiem, że u nas to droga przez męke i trzeba mieć tu dużo szczęścia, chyba że idziesz do aso i tam wszystko zamawiasz...
Do czego zmierzam... Widzisz fajną rzecz na allegro, dzwonisz, pytasz się, ktoś Ci mówi, że wszystko jest ładne i piękne, kupujesz, przychodzi do domu i dupa, coś poklejone, coś połamane, coś podrapane. Znów dzwonisz i słyszysz "ale ja nie wiedziałem" i odsyłasz z powrotem... Ja np dwa razy odsyłałem zderzak i trzy razy felgę... Pakiet OPC ma to do siebie, że jest praktycznie nie naprawialny i nie można go kleić/spawać, a większość ich na allegro właśnie taka jest.
Zwrócić trzeba przede wszystkim uwagę na to czy nie jest lub nie był naprawiany oraz stan zaczepów. Mój pierwszy zderzak był po prostu piękny bez żadnej ryski ale miał połamane zaczepy, taki drobny szczegół, ciekawe tylko jak go miałem zamontować... Rysy i obtarcia to już mniejszy problem bo i tak trzeba go malowac pod swój kolor.
Po nie spełna roku udało mi się skompletować zderzak przód, progi, lotkę i brakuje mi tylko zderzaka na tył...
Co do montażu to napewno wszystko opiszę jak będę na tym etapie :mrgreen:

Awatar użytkownika
krris
Forumowicz
imie: Krzysiek
Silnik: Z17DTH
Wyposażenie: Sport
Województwo: Łódzkie

Postautor: krris » 9 mar 2012, o 23:35

Mogę napisać drugą część odpowiedzi przerabiałem to kilka razy
Zacznijmy od montażu progów/lotki
powierzchnię lakieru odtłuścić kleić klejem do szyb progi można jeszcze dokręcić wkrętami na rantach od strony nadkoli
Montaż/demontaż zderzaka przedniego
1 demontaż grila odkręcić 4 śruby z góry, wypiąć ostrożnie ze zderzaka gril. Gril posiada kilka plastikowych zaczepów które dość łatwo złamać
2 wypiąć kilka (bodajże 4) plastikowe zaczepy ze zderzaka widać je po zdjęciu grila
3 odkręcić wkręty z nadkoli są po 2 na stronę
4 delikatnie pociągnąć boki zderzaka zaczynając od nadkoli i wysunąć spod lamp (pomoc 2 osoby bardzo wskazana)
5 zdjąć osłonę spryskiwaczy można podważyć małym śrubokrętem
6 wypiąć z zaczepów cylinderki spryskiwaczy
7 wypiąć czujnik temperatury zewnętrznej (znajduje się na środkowej kracie zderzaka)
Montaż powtórzyć czynności w odwrotnej kolejności :lol:
Koniec

Awatar użytkownika
Mati_77
Forumowicz
imie: Mateusz
Silnik: Z19DTH
KM: 194
Województwo: Świętokrzyskie

Postautor: Mati_77 » 10 mar 2012, o 13:38

Bardzo dobry temat, przyda mi się z pewnością (progi i lotka już zamówione :D ) Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał nazwę i najlepiej dał link do tego kleju o którym pisał krris chociaż chyba dam tą robotę profesjonalistom :)

PS dzięki krris za pomoc w zakupie lotki i progów Obrazek

Awatar użytkownika
krris
Forumowicz
imie: Krzysiek
Silnik: Z17DTH
Województwo: Łódzkie

Postautor: krris » 10 mar 2012, o 14:29

Mati_77 też bym ci radził montaż zlecić komuś kto się na tym zna, niestety niewprawna ręka może narobić niezłych szkód

Awatar użytkownika
KIT GTO
Forumowicz
imie: Grzegorz
Silnik: Z13DTH
Wyposażenie: Enjoy
KM: 90
GG: 5561237
Województwo: Lubelskie

Postautor: KIT GTO » 3 kwie 2012, o 17:39

etam, etam, ciężko ? nie sądzę

jak znajdę wolna chwile to zrobię dla was manualna, a jak ktoś ma problem z zamontowaniem to zapraszam do mnie ale oczywiście tylko z oryginałem :)

Awatar użytkownika
Luki S
Forumowicz
imie: Łukasz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 283
Województwo: Pomorskie

Postautor: Luki S » 3 kwie 2012, o 22:35

A może chcesz wpaść do gdańska, postawie browara, mogę nawet pizze zamówić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
KIT GTO
Forumowicz
imie: Grzegorz
Silnik: Z13DTH
Wyposażenie: Enjoy
KM: 90
GG: 5561237
Województwo: Lubelskie

Postautor: KIT GTO » 4 kwie 2012, o 09:31

jak dobrze pójdzie to planuję być na koniec sezonu, nie wcześniej

a tylni mam funkiel nówka, może bym twój dół wziął w rozliczeniu :?: ale najpierw muszą skminić górę

Wróć do „Nadwozie”