NadwozieLusterko kierowcy

Awatar użytkownika
Shaymer
Forumowicz
imie: Mateusz
Silnik: Z19DTH
Wyposażenie: OPC
KM: 150
Województwo: Małopolskie

Lusterko kierowcy

Postautor: Shaymer » 19 gru 2016, o 22:17

Witam! Mam poważny problem jakiś sku*iel zasuwał w gęstej mgle, o mało by nie skasował mnie i auta, ale zareagowałem i skończyło się na doszczętnie zniszczonym lusterku. Ile kosztuje takie w ASO, a ile na alledrogo? Po drugie czy można jakoś spolerować szybę bo odłamki szkła ją zarysowały minimalnie bo lakier jakoś wypoleruje? Trzeba jakoś specjalistycznie to wymienić czy po założeniu będzie wszytko działaś? No i czy warto korzystać z AC? czy na własną rękę? bo niestety ten debil uciekł mi.

Awatar użytkownika
Flora
Forumowicz
imie: Marcin
Wyposażenie: Sport
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Lusterko kierowcy

Postautor: Flora » 19 gru 2016, o 23:43

Lepiej uważaj na tą szybę. U mnie po spotkaniu lusterek roztrzaskało wkład i obudowę, a na szybie pojawiły się zarysowania. Następnego dnia, kiedy po chłodnej nocy zaświeciło słońce szyba się rozsypała.

Obrazek

Niedawno kupowałem okazyjnie składane elektrycznie wysokie lusterka do Zafiry B za 50 zł, a były też do Astry H, ale najczęściej cena oscyluje w okolicy 100 zł za używany oryginał z podgrzewanym wkładem. Lusterko wymienia się bez żadnych dodatkowych czynności.

Jeżeli masz spisane numery rejestracyjne to można zgłosić szkodę z OC bez jakichkolwiek oświadczeń i numerów polis.

Awatar użytkownika
Shaymer
Forumowicz

Postautor: Shaymer » 19 gru 2016, o 23:50

Niestety nie mam numerów mgła byla jak mleko, sprawcy nie znalazlem dlatego zastanawiam sie nad skorzystaniem z AC, a Tą szybą mnie zmarywiles, kupy sie trzymac bedzie bo auto garazowane a szyba przyciemniona, ale hm o bedzie potem nie wiem

GTC turbo
Forumowicz
imie: Łukasz
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Cosmo
KM: 200
Województwo: Lubuskie

Postautor: GTC turbo » 20 gru 2016, o 00:22

I jak bedziesz kupowac to lusterko to tylko nie zamiennik ja sie nacielem... W moim osiolku (AG) mialem identyczna sytuacje szyba porysowana ale sie trzyma nie sa to jakies glebokie rysy ale sa od chyba 3 lat auto zawsze na dworze... Wracajac do zamiennika wszystko pieknie dziala podgrzewanie jaki i el. Regulacja ale jest zrobione z tak badziewnego plastiku ze przy 100Km/h lata jakby mialo odpasc choc cale szczescie osiolek nie osiaga niewiarygodnie wielkich predkosci moze dlatego jeszcze nie odpadlo :D

Pablopbs
Forumowicz
imie: Paweł
Silnik: Z20LER
Wyposażenie: Sport
Województwo: Lubelskie

Postautor: Pablopbs » 20 gru 2016, o 09:36

Shaymer pisze:Niestety nie mam numerów mgła byla jak mleko, sprawcy nie znalazlem dlatego zastanawiam sie nad skorzystaniem z AC, a Tą szybą mnie zmarywiles, kupy sie trzymac bedzie bo auto garazowane a szyba przyciemniona, ale hm o bedzie potem nie wiem

Możesz ściągnąć z AC, wtedy policzą Ci za nowe lusterko, nową szybę i nowy element który jest porysowany + robocizna = spokojnie pokryjesz koszty + coś zostanie ;) Tylko zwróć uwagę czy masz ochronę zniżek, bo jeśli nie to generalnie przy zgłoszeniu szkody później jest zwyżka +10%

Awatar użytkownika
Shaymer
Forumowicz

Postautor: Shaymer » 20 gru 2016, o 16:31

Ochronę chyba mam choć pewny nie jestem, a nie raz podróżuje po autostradzie i 150 koniki chca szybciej galopowac niz 100km/h

Awatar użytkownika
Shaymer
Forumowicz

Postautor: Shaymer » 20 gru 2016, o 16:36

Jak się okazało składanie i regulacja działa tylko plastików praktycznie nie ma idzie gdzieś dokupić wszystkie plastiki do lusterka czy nie bardzo i to wszytko jest razem. Tak źle i tak nie dobrze, jak będę chciał naprawić lusterko a stanie coś innego, to leże, polisa kończy się za 2 dni, jestem w przysłowiowej d*pie przez jakiegoś debila :(

Wróć do „Nadwozie”