Twój KLIK w reklamię utrzymuje forum! Wyłącz program blokujący!

Car Audio & AlarmyFabryczne radia i wyświetlacze stosowane w Astrze H

Pytania dotyczące sprzętu car audio i zabezpieczenia przeciwkradzieżowe
Awatar użytkownika
Flora
Forumowicz
imie: Marcin
Silnik: Z19DTH
Wyposażenie: Sport
KM: 150
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Fabryczne radia i wyświetlacze stosowane w Astrze H

Postautor: Flora » 13 paź 2016, o 11:20

Latest post of the previous page:

W radiu ustala się konfigurację modułów występujących na magistralach MS CAN i LS CAN. Na tej podstawie radio określa gdzie należy wysyłać odpowiednie komunikaty i jakich danych oczekiwać. Na podstawie konfiguracji MS CAN przeprowadzane jest również parowanie modułów. Jeżeli na przykład posiadasz UWA, a jego występowanie nie będzie uwzględnione w konfiguracji to podczas włączania zabezpieczenia antykradzieżowego moduł ten zostanie pominięty i będzie generował komunikaty/błędy. Podobnie jest przy zdejmowaniu zabezpieczenia.

Awatar użytkownika
Bulsons
Forumowicz
imie: Dawid
Silnik: Z17DTH
KM: 130
Województwo: Mazowieckie

Postautor: Bulsons » 13 paź 2016, o 11:41

A może kolega wie jak ustawić indeks wyświetlacza? Aktualnie tylko wyświetla mi się spadek temp. poniżej 3 stopni. Przepalona żarówka już nie...

Awatar użytkownika
Flora
Forumowicz

Postautor: Flora » 13 paź 2016, o 12:18

Przy indeksach masz opisy "Ice Warning" i od tego zależy pojawianie się komunikatów o oblodzeniu, natomiast pozostałe komunikaty dotyczące usterek włącza się programując "wariant" w wyświetlaczu oraz UECu. Należy tam aktywować komunikaty usterek.

Awatar użytkownika
Bulsons
Forumowicz

Postautor: Bulsons » 13 paź 2016, o 12:34

Komunikaty usterek aktywowałem w UEC, jednak tylko pokazuje mi oblodzenie.
A gdzie te indeksy się ustawia? I gdzie zobaczyć "nr" wyświetlacza?

Awatar użytkownika
Flora
Forumowicz

Postautor: Flora » 13 paź 2016, o 13:34

Informacja o oblodzeniu to osobna funkcja. Indeksu nie musisz zmieniać żeby pojawiały się komunikaty usterek, ale sprawdź czy masz je również aktywowane w wyświetlaczu.

Awatar użytkownika
Bulsons
Forumowicz

Postautor: Bulsons » 13 paź 2016, o 13:46

Możesz napisać jak to zrobić? Krok po kroku?

Nie wiem czy to jest z tym związane, ale jak wchodziłem w wyświetlacz to musiałem wybrać i nie widziałem który.

Awatar użytkownika
Flora
Forumowicz

Postautor: Flora » 13 paź 2016, o 20:26

Bulsons pisze:jak wchodziłem w wyświetlacz to musiałem wybrać i nie widziałem który.

Co znaczy, że Twoje oprogramowanie go nie obsługuje. Spotkałem się już z taką sytuacją gdzie GID nie był wykrywany przez starszą wersję oprogramowania, ale wiąże się to również z niemożliwością poprawnego programowania.

vwrafi
Początkujący
imie: Rafał
Silnik: Z14XEP
Wyposażenie: Enjoy
KM: 101000

Postautor: vwrafi » 18 paź 2016, o 07:54

Hej. Mam już swoją Astrę, a w zasadzie żony. Kurcze, chyba się zakochałem w tym samochodzie i jak sprzedam moją Astrę G to kupuję Astrę H. Początkowo chciałem dać komuś radio do wylogowania i zalogowania nowego, ale jeszcze chciałem sobie odblokować komputer pokładowy i parę innych rzeczy. A w związku z tym, że i tak za rok kupię sobie nową Astrę, postanowiłem zainwestować w kabel do komputera. Wiem, że ten mój od Astry G nie zadziała, bo obsługuje tylko auta do 2004 roku. Jaki musiałbym kupić teraz kabel, w jakiej wersji oprogramowania do mojego wyświetlacza? Jaki program do tego? Wiem, że są różne wersje kabla (1.39, 144 itd. ) i różne wersje oprogramowania ( v5,v6, oppnew com ). Jaki zestaw będzie pasować do mojego auta, tak, żebym mógł wylogować sobie i zalogować radio i włączyć komputer pokładowy. Oto soft i hw mojego wyświetlacza/komputera:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedno. Dla mnie priorytetem jest odtwarzanie MP3. Z tego co wyczytałem, to najlepsze radio, czyli CDC40 Opera, nie odtwarza MP3. Jakie więc byłoby najlepsze radio do MP3? A może CD30 i CD70 i CD40 USB są takie same pod względem jakości?

vwrafi
Początkujący
imie: Rafał
Silnik: Z14XEP
Wyposażenie: Enjoy
KM: 101000

Postautor: vwrafi » 8 lis 2016, o 09:01

Hej. Mam radio CD30 bez MP3. Zamiast zmieniać radio kupię chyba ten zestaw USB Densio Gateway 300. Działa on tylko, jeśli radio ma wejście AUX. Czy mogę jakoś, bez rozbierania tunelu od hamulca ręcznego, sprawdzić czy moje radio ma AUX IN? Jak wejdę w ustawienia radia to pojawia mi się opcja EXTERNAL VOL IN. Czy to oznacza, że w radiu jest uaktywnione wejście AUX? Czy radio bez tego wejścia też mają tę opcję w menu?

Reklama wspiera funkcjonowanie naszego forum, więc (...) kliknij

Wróć do „Car Audio & Alarmy”