Car Audio & AlarmyFabryczne radia i wyświetlacze stosowane w Astrze H

Pytania dotyczące sprzętu car audio i zabezpieczenia przeciwkradzieżowe
Awatar użytkownika
slomka007
Forumowicz
imie: Paweł
Silnik: Z19DTH
Wyposażenie: Cosmo
KM: 150
Województwo: Wielkopolskie

Re: Fabryczne radia i wyświetlacze stosowane w Astrze H

Postautor: slomka007 » 31 sie 2016, o 06:25

Latest post of the previous page:

A czy jak kupię inne radio muszę swoje wylogować, żeby wrzucić nowe? Czy zwykła przekładka wystarczy?

Awatar użytkownika
broda
Forumowicz
imie: broda
Silnik: Z18XE
Wyposażenie: Sport
KM: 125
Województwo: Mazowieckie

Postautor: broda » 31 sie 2016, o 08:00

Radio i wyświetlacz to para są zlogowane ze sobą wiec aby zmienić radio musisz wylogować swój zestaw

Awatar użytkownika
slomka007
Forumowicz
imie: Paweł
Silnik: Z19DTH
KM: 150

Postautor: slomka007 » 19 wrz 2016, o 07:20

Ok. Dzięki za info

Maju
Początkujący
imie: Łukasz
Silnik: Z16XEP
Wyposażenie: Classic III
KM: 105
Województwo: Świętokrzyskie

Postautor: Maju » 8 paź 2016, o 11:35

Cześć!

Jestem nowym posiadaczem Astry H (2004), która trafiła do mnie z radiem cd30mp3. Jest to również mój pierwszy samochód, więc w kwestiach audio (samochodowego) jestem dosyć zielony.

1. Znany problem - radio samo odpala się przy wyłączonym silniku (na tą chwile doraźne załatwiłem to wsadzeniem pustej płyty do odtwarzacza).
2. Jak to zrobić, żeby móc odtwarzać pliki z telefonu (via kabel / via bluetooth)?
Terminologia "AUX" duzo mi nie mowi, czego zdazylem sie juz dowiedziec jest to jakis transmiter w postaci skrzyneczki.
Czy musze kupowac nowe fabryczne radio z wbudowanym (o ile w ogole cos takiego istnieje) aux i bluetooth?
Czy wystarcza jakies "przerobki" czy dodatkowe "moduly" (jak ktos wyzej wspominal)?

Uzylem opcji szukaj - znalazlem wiele informacji, ale jest tego na ten moment natlok i nie chcialbym czegos pomieszac, stad pytania.
Dzieki.

Awatar użytkownika
broda
Forumowicz

Postautor: broda » 8 paź 2016, o 14:52

1. nigdy nie słyszałem o problemie z włączającym się samoczynnie radiu,jak coś takiego się dzieje to wymienia się radio zeby nie rozładowywało akumulatora
2. AUX - wejście służy do wprowadzenia sygnału czyli podłączasz sobie np. smartfona , niektóre radia są seryjnie wyposażone w tą opcję,niektóre nie .Część ludzi sama dokłada brakującą elektronikę lub wysyła radio do fachowców na dorobienie , ja uważam ze to gra warta świeczki jak za 100zł mozna kupić radio z aux ;)

Maju
Początkujący
imie: Łukasz
Silnik: Z16XEP
Wyposażenie: Classic III
KM: 105
Województwo: Świętokrzyskie

Postautor: Maju » 9 paź 2016, o 08:25

Czyli suma sumarum najlepiej kupić jakieś radio używke (oryginalne, żeby cały panel normalnie działał) i to wsadzić do środka.

Czyli do 100 dochodzi koszt robocizny. Dobrze kalkuluje?

Awatar użytkownika
broda
Forumowicz

Postautor: broda » 9 paź 2016, o 10:07

albo i wiecej słyszałem ze biorą i po 150zł za dołożenie wiec najlepiej kupić radio z fabrycznym Aux i zamontować zamiast starego.

Awatar użytkownika
majuch11
Klubowicz
imie: Mateusz
Silnik: Z20LEL
KM: 170
Kontaktowanie:

Postautor: majuch11 » 11 paź 2016, o 13:30

Maju pisze:Cześć!

Jestem nowym posiadaczem Astry H (2004), która trafiła do mnie z radiem cd30mp3. Jest to również mój pierwszy samochód, więc w kwestiach audio (samochodowego) jestem dosyć zielony.

1. Znany problem - radio samo odpala się przy wyłączonym silniku (na tą chwile doraźne załatwiłem to wsadzeniem pustej płyty do odtwarzacza).
2. Jak to zrobić, żeby móc odtwarzać pliki z telefonu (via kabel / via bluetooth)?
Terminologia "AUX" duzo mi nie mowi, czego zdazylem sie juz dowiedziec jest to jakis transmiter w postaci skrzyneczki.
Czy musze kupowac nowe fabryczne radio z wbudowanym (o ile w ogole cos takiego istnieje) aux i bluetooth?
Czy wystarcza jakies "przerobki" czy dodatkowe "moduly" (jak ktos wyzej wspominal)?

Uzylem opcji szukaj - znalazlem wiele informacji, ale jest tego na ten moment natlok i nie chcialbym czegos pomieszac, stad pytania.
Dzieki.

Też mi się czasami włączało radio, nie wiem od czego to zależy. Bo ostatnio nie włączyło mi się przez miesiąc xd
A do muzyki przez bluetooth używam transmitera FM. :)

vwrafi
Początkujący
imie: Rafał
Silnik: Z14XEP
Wyposażenie: Enjoy
KM: 101000
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Postautor: vwrafi » 12 paź 2016, o 13:25

Witam. Mam pytanie. Od jutra będę posiadaczem Opla Astry H z silnikiem Z16XEP. Na wyposażeniu jest radio CD30 oraz wyświetlacz BID. Chciałbym mieć możliwość odtwarzania plików MP3 z CD bądź z USB. Co będzie najprostsze i najtańsze:

- kupno radia CD30 mp3 z wyświetlaczem czystym
- kupno radia CD30 mp3 z wyświetlaczem do wylogowania i zapłata za rejestrację tych rzeczy
- kupno samego radia CD30 mp3 i przelogowanie mojego wyświetlacza do nowego radia

Czy radio CD70 będzie pasowało do wyświetlacza BID?
Czy jest jakieś radio z obsługą USB do wyświetlacza BID?

Wróć do „Car Audio & Alarmy”